سفر به استانبول ،شهر خاطره ها

استانبول یکی از پرجمعیت‌ترین شهرهای اروپا با ۹.۷۶۵ کیلومتر مربع است که بیش از ۱۵ میلیون نفر جمعیت دارد. این شهر، شرق را به غرب پیوند زده است و هم از نظر تجاری و هم از جهت گردشگری، از اهمیت زیادی برخوردار است.

شما با ورود به این شهر می‌توانید بعد از یک استراحت کوتاه، گشت و گذار خود را آغاز نمایید و در یک پیاده روی رمانتیک، از رقص رنگ‌ها در کوچه پس کوچه و محلات این شهر دیدن کنید و سپس به سمت جاذبه‌های توریستی استانبول بروید و به تماشای یادگارهای زمان امپراطوری عثمانی بنشینید. این یک شهر مدرن، چندفرهنگی و متنوع با هتل‌های عالی، رستوران‌ها و یک زندگی شبانه معتبر است. استانبول شهری بزرگ برای گشت و گذار گردشگران است و غذاهای متفاوت، بازارها و مکان‌های مختلف گردشگری و نشانه‌های شهر آن را به گزینه‌ای ایده‌آل برای گردشگران بازدید کننده از این شهر تبدیل می‌کند.

یکی دیگر از مواردی که در انتخاب استانبول توسط زوج‌های جوان بسیار نقش مهمی دارد، برگزاری جشنواره‌های متنوع در فصول مختلف سال است. جشن سال نومیلادی، کریسمس وفستیوال‌های هنری در استانبول، تنها بخشی از رویدادهای مطرح، پرطرفدار و جوان پسند این شهر هستند.

تعطیلات رمانتیک در چنین شهر تاریخی ایده بسیار خوبی است زیرا گردشگران می‌توانند روزها به گشت و گذار در شهر زیبای استانبول بپردازند و وقت خود را با یکدیگر بگذرانند و از برخی از مقاصد عاشقانه محبوب در این شهر بازدید کنند. در زیر به برخی از جاذبه های رمانتیک استانبول برای بازدید زوج‌ها هنگام سفر به این شهر ذکر شده است:

۱-ماساژ حمام ترکی

۲تپه‌های کاملیکای استانبول

۳-سفر شام دریایی بسفر

۴-برج گالاتا و برج دوشیزه

۵-رستوران‌ها و کافه‌های رمانتیک اورتاکوی

۶-بازارهای ترکیه

۷-جزایر پرنس

۸-ایاصوفیه

۹-شاخ طلایی

۱۰-بی اوغلو

بهترین فصل برای یک سفر رمانتیک به ترکیه

بسیاری از گردشگران معتقدند بهترین زمان‌ها برای تجربه جاذبه ‌های رمانتیک استانبول، از ابتدای ماه اسفند تا اواسط اردیبهشت ماه است. در این زمان هم آب و هوا در شهرهای مختلف ترکیه مناسب است و هم جشنواره‌ها در ترکیه رواج دارند. بعد از این زمان، سه ماه ابتدایی فصل پاییز هم گزینه‌های خوبی برای سفر به ترکیه هستند.

با این حال اگر قصد دارید به عنوان ماه عسل یک سفر عاشقانه به ترکیه را تجربه کنید، باید شرایط خود را برای سفر مهیا کنید. طبیعی است که اگر مراسم عروسی شما در ابتدای زمستان باشد، نمی‌توانید تا انتهای زمستان صبر کنید. تابستان هم که اوج مراسم‌های عروسی در ایران است، از زمان‌هایی است که آب و هوا در بسیاری از مناطق ترکیه مناسب نیست.

اگر بتوانید در زمان‌های یاد شده برنامه ماه عسل خود را بچینید و با یک برنامه مناسب راهی مکان‌هایی شوید که معرفی خواهیم کرد، سفر خاطره انگیزتری خواهید داشت. با این حال نگران نباشید! سفر ماه عسل به ترکیه در زمستان و تابستان هرکدام مزایای خاص خودش را دارد. برای مثال، سفر به ترکیه به ویژه در فصولی که مسافران کمتری راهی ترکیه می‌شوند، تخفیف‌های زیادی برای شما به همراه خواهد داشت. تنها کافی است تجهیزات کافی با خود برده و لباس مناسب همراه داشته باشید.