راهنمای سفر به بارسلونا

راهنمای مسافرتی به بارسلونا | Travel Guide To Barcelona

بارسلونا، از جمله شهرهایی است که در زمینه گردشگری شهرت جهانی دارد. این شهر مهمترین بندر کشور اسپانیاست و در حاشیه دریای مدیترانه قرار دارد. در هر گوشه شهر بارسلونا می توانید بهترین آثار هنری و معماری جهان را پیدا کنید، بناهای تاریخی که توسط بهترین و معروف ترین معماران جهان ساخته شده اند. اما مانند هر مقصد گردشگری دیگری لازم است تا اطلاعاتی نظیر جاذبه های گردشگری، مراکز خرید و همچنین رستوران و هتل های مناسب برای اقامت در این شهر را داشته باشید. از همین رو کلبه سفر در راهنمای سفر به بارسلونا قصد دارد تا اطلاعات مورد نیاز برای سفر به این شهر جذاب اسپانیایی را در اختیارتان بگذارد؛ با ما در سفر به بارسلونا همراه باشید.

شهر بارسلون در شمال شرقی شبه جزیره ایبری و در کنار دریای مدیترانه قرار گرفته است. مساحت این شهر ۱۰۱ کیلومتر مربع بوده و جمعیت آن طبق آمار سرشماری که در سال ۲۰۱۵ انجام شده ۱۶۰۴۵۵۵ نفر است. این شهر توسط رشته کوه‌های کلسرولا محصور شده و رودخانه یوبرگات در جنوب غربی و رودخانه بسوس در شمال آن جریان دارد. تیبیدابو با ۵۱۲ متر ارتفاع بلندترین کوه کلسرولا است که از بالای آن می‌توان بخش قابل توجهی از شهر را مشاهده کرد.

قدمت شهر بارسلون به قرن اول میلادی بر می گردد، این شهر یعنی بارسلون توسط اقوام کارتاژ پایه‌گذاری شد و در دوران فتح اندلس، بازسلون نیز شاهد فتوحات مسلمانان بود. مسلمانان این شهر را «برشلونه» یا «برشنونه» نامیدند، که برگرفته از نام لاتین «بارسینونا» بود. در آن دوران این شهر به خاطر فراوانی گندم، حبوبات و عسل در جهان معروف بود و از سواحل آن مروارید به دست می‌‌آمد به همین دلیل محل تاخت و تاز یونانیان شده بود. در قرون وسطی نام شهر بارسلون به  «بارسلونا» تغییر کرد که این نام را یونانیان بر این محل گذاشتند.

شهر بارسلونا، با توجه به موقعیت جغرافیایی که دارد، به طور کلی از آب و هوای مدیترانه ای بهره می برد. زمستان های این شهر ملایم و مرطوب بوده و تابستان هایی گرم و خشکی را نیز دارا می باشد. با اینکه این شهر دارای هر ۴ فصل است، اما مدت زمان فصل‌‌ها یکسان نیست. تابستان از ماه خرداد تا آبان (نیمی از سال) طول می کشد، زمستان‌ها به مدت ۳ ماه (دی، بهمن و اسفند) ادامه دارند و بهار و پاییز هر کدام ۱ ماه (اردیبهشت و آذر) در شهر اسپانیا مهمان هستند.

با شرایط آب و هوایی که در شهر بارسلونا برقرار است، و در بالا به آن اشاره کردیم بهترین زمان برای سفر بهار و پاییز است. همچنین ماه‌های می (۱۱ اردیبهشت تا ۱۰ خرداد) و اکتبر (۹ مهر تا ۹ آبان) از لحاظ آب و هوا و همین‌طور جمعیت، بهترین ماه‌ها برای سفر به اسپانیا هستند.